Přihlášení

Citát na den


Uživatelů
2
Články
18
Počet zobrazení článků
35923

ÚVODNÍ STRANA

Nabídněte svůj čas nemocným, vybízí arcibiskupství

  Jedním ze skutků milosrdenství je navštěvovat nemocné. Ten, kdo byl někdy dlouhodoběji nemocný a zakusil tíhu náhlé bezmoci, odkázanosti na pomoc druhých i hloubku obav a úzkostí spojených s vážnou nemocí, má za sebou cennou zkušenost, která jej může vybízet k této formě služby.

LogoCPP

  K osvojení potřebných znalostí a dovedností připravilo arcidiecézní Centrum pro pastoraci nemocných formačně vzdělávací kurz v rozsahu 24 hodin přednášek a cvičení a 4 hodin praxe v nemocnici. Uskuteční se v Olomouci v Arcibiskupském paláci o sobotách 29. února, 7. března, 21. března a 4. dubna 2020 a nabídne vhled do témat, jako je uvedení do duchovního života, základy křesťanské etiky, základy religionistiky, úvod do liturgiky, pastorace a spiritualita nemocných a umírajících, organizace zdravotnictví a nemocnice nebo Komunikace s nemocným. Celý kurz pak zakončí pohovor k ověření získaných znalostí a dovedností.

Pokud máte zájem stát se dobrovolníkem, přihlaste se do pátku 21. února u Romana Nehery, tel. 604 472 307, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Symbolické kurzovné k úhradě provozních nákladů činí 150 Kč.