Citát na den

24.12.2022 sobota   ŠTĚDRÝ DEN                                  -    20:00

25.12.2022 neděle   Slavnost NAROZENÍ PÁNĚ              -     8:00

26.12.2022 pondělí  Svátek sv. Štěpána                        -     8:00

31.12.2022 sobota    Silvestr                                          -    15:00

1.1.2023 neděle   Slavnost MATKY BOŽÍ P. MARIE      -    11:00

Modleme se za nového arcibiskupa

Stojí před námi společný úkol: modlitbou provázet proces jmenování nového olomouckého arcibiskupa,“ vybízí všechny věřící arcidiecéze její současný administrátor, biskup Josef Nuzík.

K modlitbě můžete využít také text uvedený níže v textové podobě i ve formě plakátu.

Bože, Dobrý pastýři,

svěřujeme ti jmenování nového olomouckého arcibiskupa a prosíme:
veď svým Duchem mysl Svatého otce i všech, kdo nesou za tuto volbu odpovědnost.

Dej nám takového arcibiskupa, který bude tvým obětavým a věrným služebníkem
a bude usilovat o to, co se ti líbí a co je k prospěchu Božího lidu i celé církve.

Prosíme o to skrze Krista, našeho Pána. Amen

Celostátní setkání mládeže 2022 v Hradci Králové

csm 2021 soc fb cover dark 1

CSM 2022 Hradec Králové je již minulostí a tak pouze pár slov a obrazových vzpomínek.

(Foto galerie -je možné najít naše farníky)

Ukázalo se, že dnešní mladí lidé jsou kritičtí. Chtějí a umějí si vybírat. Proto byla pestrost programu nepochybně jeho předností. Každá generace je jiná. Nejde jen o to, že jsou „digital natives“ (výraz pro ty, kdo žijí od malička s digitální technikou), ale že mají všechny klady a zápory, které s sebou nese současná sociokulturní situace. Obdivoval jsem, že dokázali – aspoň to tak vypadalo – ve vtipných scénkách odhalit podstatu poslání svatého apoštola Pavla. Také si uměli ze všeho něco pro sebe vzít, respektive „vyzobat“. Neslyšel jsem totiž, že by někdo říkal o nějakém projevu, že by to bylo vyloženě špatné.

Přestože do kontextu akce patřil evangelizační koncert GODZONE, nebylo Celostátní setkání mládeže v první řadě „evangelizací“, spíše šlo o „restart“ života z víry anebo chcete-li života v církvi. Účastníci byli totiž z velké části teenageři z věřících rodin; ti starší – tedy nad 18 let – se často zapojovali sami do tvorby programu. Tím se dostávám k dalšímu „plus“. Program nebyl jenom „pro mladé“, ale byl tvořen – aspoň zčásti – samotnými mladými lidmi.

Noc Kostelů 2022

Noc Kostelů v kostele sv. Petra a Pavla ve Smržicích

18:00      Slavnostní zvonění zvonů, zahájení

18:10      Bohoslužba slova