Přihlášení

Citát na den


Uživatelů
2
Články
18
Počet zobrazení článků
76711

Uncategorised

Výzva ke sbírce na sdělovací prostředky 19. listopadu

Milé sestry a bratři,
  sdělovací prostředky, ať už jsou to tištěná média, rádio, televize či internetové portály, tvoří nedílnou součást našich životů. Díky katolickým médiím jsme pravidelně informováni o dění v církvi doma či ve světě, ale jsou také významným evangelizačním a pastoračním nástrojem. Česká biskupská konference proto vyhlašuje na 33. neděli v mezidobí, která letos připadá na 19. listopadu, kostelní sbírku, jejíž výtěžek bude určen právě na sdělovací prostředky. O příspěvek z výnosu sbírky se mohou ucházet media s nad diecézním přesahem, která slouží k hlásání evangelia, katechezi či křesťanské výchově. O rozdělení výnosu sbírky následně rozhodne plenární zasedání ČBK. Děkujeme Vám předem za Vaši štědrost, a i za tu, kterou jste projevili v minulém roce!

Vaši čeští a moravští biskupové

 

 

Papež František vyhlásil na pátek 27. října vigilii a půst za mír

 Papež František na závěr středeční generální audience vyhlásil další den modliteb a postu za ukončení války mezi Izraelem a Hamásem.

 Migrační krize je největší tragédie od druhé světové války, řekl papež.  Vyzval k větší solidaritě - Aktuálně.cz

  Rozhodl jsem se vyhlásit na pátek 27. října den postu a modliteb," ohlásil papež. Bude to "den pokání, ke kterému vyzývám sestry a bratry nejrůznějších křesťanských denominací, příslušníky jiných náboženství a všechny, kterým leží na srdci otázka míru ve světě, aby se připojili podle svého uvážení," pokračoval Svatý otec.

Vigilie se uskuteční v 18 hodin na Svatopetrském náměstí, kde se věřící připojí k papeži a zúčastní se "hodiny modlitby v duchu pokání, aby vyprosili mír v naší době, mír v tomto světě. Žádám všechny jednotlivé církve, aby se zapojily a uspořádaly podobné aktivity, do nichž se zapojí Boží lid," uvedl papež.

"Naše myšlenky se obracejí k Palestině a Izraeli," řekl papež. "Počet obětí roste a situace v Gaze je zoufalá. Prosíme, ať je učiněno vše, co je možné, aby bylo zabráněno humanitární katastrofě. Možné rozšíření konfliktu je znepokojivé, zatímco ve světě je již otevřeno tolik válečných front. Kéž utichnou zbraně a vyslyšíme chudé, lidi a děti volající po míru."

"Bratři a sestry, válka neřeší žádný problém: rozsévá jen smrt a zkázu, podněcuje nenávist, rozmnožuje pomstu. Válka smazává budoucnost. Vyzývám věřící, aby se postavili jen na jednu stranu tohoto konfliktu: na stranu míru. Ale ne slovy – modlitbou, naprostou odevzdaností," uzavřel Svatý otec.

Slova Svatého otce přicházejí v době, kdy v oblasti zmítané konfliktem stále přibývá mrtvých. Organizace spojených národů vydala v úterý večer tiskovou zprávu, v níž uvádí, že za pouhých 10 dní bylo zabito 4 200 lidí a více než milion lidí přišlo o domov.

 

SDM Lisabon 2023

 https://www.farnostblansko.cz/uploads/20230701_00000.png

 

 

Modlitba Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023
 
Panno Maria, která jsi vstala a spěšně ses vydala do hor za Alžbětou,
veď i nás vstříc těm, kteří nás očekávají, abychom jim předali živé evangelium:
Ježíše Krista, tvého Syna a našeho Pána!
 
Vyrazíme rychle, bez rozptylování a zdržování, připravení a plní radosti.
Půjdeme pokojně, protože ti, kdo mají Krista, mají pokoj a konání dobra je nejlepší způsob života.
 
Panno Maria, pomáhej nám, ať se nám tento Světový den mládeže
stane společnou oslavou Krista, kterého vítáme ve svých srdcích,
jako jsi to kdysi udělala Ty.
Ať se nám toto setkání stane časem svědectví a sdílení, bratrství a díkůvzdání,
ať jsme stále otevřeni jedni pro druhé.
 
S Tebou chceme pokračovat na cestě setkávání, aby se celý svět shromáždil
v bratrství, spravedlnosti a míru.
Pomoz nám, Panno Maria, přinášet Krista všem ve jménu Otce, v lásce Ducha Svatého!
 
Amen.