Přihlášení

Citát na den


Uživatelů
2
Články
18
Počet zobrazení článků
81185

ÚVODNÍ STRANA

Papež František vyhlásil na pátek 27. října vigilii a půst za mír

 Papež František na závěr středeční generální audience vyhlásil další den modliteb a postu za ukončení války mezi Izraelem a Hamásem.

 Migrační krize je největší tragédie od druhé světové války, řekl papež.  Vyzval k větší solidaritě - Aktuálně.cz

  Rozhodl jsem se vyhlásit na pátek 27. října den postu a modliteb," ohlásil papež. Bude to "den pokání, ke kterému vyzývám sestry a bratry nejrůznějších křesťanských denominací, příslušníky jiných náboženství a všechny, kterým leží na srdci otázka míru ve světě, aby se připojili podle svého uvážení," pokračoval Svatý otec.

Vigilie se uskuteční v 18 hodin na Svatopetrském náměstí, kde se věřící připojí k papeži a zúčastní se "hodiny modlitby v duchu pokání, aby vyprosili mír v naší době, mír v tomto světě. Žádám všechny jednotlivé církve, aby se zapojily a uspořádaly podobné aktivity, do nichž se zapojí Boží lid," uvedl papež.

"Naše myšlenky se obracejí k Palestině a Izraeli," řekl papež. "Počet obětí roste a situace v Gaze je zoufalá. Prosíme, ať je učiněno vše, co je možné, aby bylo zabráněno humanitární katastrofě. Možné rozšíření konfliktu je znepokojivé, zatímco ve světě je již otevřeno tolik válečných front. Kéž utichnou zbraně a vyslyšíme chudé, lidi a děti volající po míru."

"Bratři a sestry, válka neřeší žádný problém: rozsévá jen smrt a zkázu, podněcuje nenávist, rozmnožuje pomstu. Válka smazává budoucnost. Vyzývám věřící, aby se postavili jen na jednu stranu tohoto konfliktu: na stranu míru. Ale ne slovy – modlitbou, naprostou odevzdaností," uzavřel Svatý otec.

Slova Svatého otce přicházejí v době, kdy v oblasti zmítané konfliktem stále přibývá mrtvých. Organizace spojených národů vydala v úterý večer tiskovou zprávu, v níž uvádí, že za pouhých 10 dní bylo zabito 4 200 lidí a více než milion lidí přišlo o domov.